Kvůli neoznačeným obálkám čekají Brno nové volby primátora

Volba nového primátora a rady v Brně je podle ministerstva vnitra neplatná. V městské části Královo Pole se totiž objevily neoznačené obálky. Kvůli tomu se tam budou volby po novém roce opakovat. Výsledky hlasování v celém Brně to asi nezmění. Dosavadní zastupitelstvo ale kvůli tomu zatím nemůže na zasedáních pracovat, řekla ředitelka odboru kontroly veřejné správy Marie Kostruhová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brno | Foto: Brno.cz

"Veškerá rozhodnutí na něm přijatá nemají právní relevanci," řekla Kostruhová. Vedení města Brna zatím nedostalo žádnou oficiální zprávu o neplatnosti ustanovujícím zastupitelstvu. Pokud se tak ale stane, budou ji respektovat, uvádí primátor Roman Onderka. "Nedokážu si představit, že by politik jednal jinak," řekl.

Bude respektovat i to, že veškerá rozhodnutí, která dosud vládnoucí koalice vydala, se stáhnou. Křeslo primátora tak dočasně obsadí minulý představitel města Richard Svoboda. "Dnes jsem se dohodl se současným primátorem Onderkou, že budu-li muset učinit nějaké rozhodnutí, že spolu toto rozhodnutí budeme konzultovat," doplnil Svoboda.

Jedním z největších problémů, které na město v případě na město čeká, je schvalování rozpočtu. "Rozpočet města Brna by nemohl být schválen," dodal Roman Onderka. Město Brno by tak muselo fungovat od nového roku z rozpočtového provizória.

Gabriela Grmolcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme