Kvůli opravě mostu se bude na 81. kilometru D1 tři dny jezdit v jednom pruhu

V úterý začne oprava mostu na 81. kilometru dálnice D1, která výrazně omezí provoz ve směru na Prahu. Deset kilometrů se bude jezdit jen v jednom pruhu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dálnice D1 | Foto: Dominika Nováková

Most v havarijním stavu je bohužel v místě, kde na modernizovaný úsek navazuje oprava povrchu dálnice, takže řidiči tady obousměrně jezdí 20 kilometrů ve zúžených pruzích. A teď je ve směru na Prahu čeká dlouhá desetikilometrová jízda v jednom pruhu, jak potvrzuje Martina Vápeníková z Ředitelství silnic a dálnic.

„Od sedmi hodin od rána bude stažena část dálnice z Brna do Prahy do jednoho jízdního pruhu na dobu tří dnů. Současně bude probíhat jak remix dálnice, tak oprava dilatačních závěrů na dálničním mostě.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Na dálnici D1 bude na řidiče čekat kvůli opravě mostu další komplikace

Kolony se dají čekat na 85. kilometru, kde se dva pruhy změní v jeden a pro plynulost bude důležité dodržovat pravidlo zipu. Po zhruba třech kilometrech se osmdesátikilometrová rychlost sníží na šedesát a auta přejedou do protisměru a na svou polovinu se dostanou až na 76. kilometru D1. Exit Koberovice přitom bude uzavřen.

Omezení by mělo skončit ve čtvrtek ve 20 hodin. Pro případ nehody je přímo na dálnici připravena odtahová služba.

Eva Kézrová, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme