Kvůli podpoře terorismu stanou před soudem čtyři cizinci

Český soud se bude poprvé zabývat údajnou podporou terorismu. Státní zastupitelství ve středu podalo obžalobu na čtyři cizince ze zemí bývalého Sovětského svazu, kteří jsou z podpory teroristů podezřelí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudy, jednací síň (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Tři Dagestánce a jednoho Moldavana policie zadržela minulý rok, v Česku údajně vyráběli falešné doklady pro teroristy v Dagestánu, konkrétně radikální islamistickou organizaci Džamaat Šariat, která působí v severním Kavkazu.

„Vyšlo najevo, že tato skupina má zajišťovat materiální, finanční a personální podporu teroristických aktivit na území severního Kavkazu. Osoby na území České republiky zajišťovaly falešné doklady, finanční prostředky, zbraně a výbušniny pro takzvané Nové bojovníky,“ uvedl tehdy na briefingu ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta.

Cizinci působili v soukromém objektu, kde měli vybudovanou i provizorní střelnici a modlitebny. Celkem bylo loni na jaře zatčeno osm cizích státních příslušníků patřících k této skupině včetně tří Bulharů. Na případu s krycím názvem Medvěd spolupracovali čeští policisté s německými kolegy od roku 2008.

V případě prokázání viny hrozí obžalovaným až desetileté tresty odnětí svobody.

mta, Jana Gulda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme