Kvůli povodním se mimořádně sejde vláda. Kalousek chce najít prostředky na pomoc

Ministr financí Miroslav Kalousek je připraven okamžitě najít v rozpočtu na pomoc lidem postiženým povodněmi peníze v řádu miliard korun. Pokud by škody byly větší, musel by se změnit rozpočet. Ani taková úvaha není vyloučena, prohlásil Kalousek v České televizi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Autobusové nádraží v Berouně zaplavila rozvodněná Berounka | Zdroj: ČTK

„My v tuto chvíli neznáme objem škod. Jsme připraveni k celé řadě variant rozpočtových opatření. Pokud škody budou v únosné míře, dokáži si představit, že je zvládneme přeskupením priorit uvnitř schváleného státního rozpočtu. Pokud by se škody blížili deseti a více miliardám, pak je namístě uvažovat o novele zákona o státním rozpočtu,“ řekl Kalousek.

Situace na postižených místech řeší od rána krizové štáby. Vláda souhlasila s nasazením armády v Praze, večer se sejde kvůli pomoci v ostatních regionech.

Ministerstvo životního prostředí zřídilo kvůli dramatické situaci na českých tocích stálou povodňovou službu, která bude občanům poskytovat aktuální údaje o stavu řek. Služba na telefonní lince 267 122 998 funguje od dnešních 11 hodin až do odvolání.

SLEDUJEME POVODNĚ ONLINE: Ohrožení na víc než 40 místech, evakuace a první oběť

Číst článek

Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme