Kvůli požáru evakuovány desítky vězňů

Desítky odsouzených v brněnské vazební věznici musely být včera evakuovány poté, co jeden z vězňů založil požár. V silném kouři se pak pokusil o útěk. Ostraha věznice muže zadržela. Dnes to oznámil první náměstek generálního ředitele vězeňské služby Zdeněk Kreuzzieger.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mříže | Foto: Ministerstvo vnitra ČR

Podle něj je možné, že někteří dozorci budou kvůli zásahu v zadýmeném prostoru v pracovní neschopnosti. Způsobené škody se odhadují na čtvrt milionu korun.

Vězeň byl umístěn v části nápravného zařízení, která je určena pro nebezpečné odsouzené. V cele zapálil molitanovou matraci, ze které začaly vycházet jedovaté zplodiny a silný kouř. Pod clonou dýmu se muž pokusil útéci.

Podařilo se mu dostat až na střechu strážní věže, která je součástí ostrahového pásma věznice. Přitom si ale způsobil četná řezná poranění. Útěk vzdal teprve poté, co dozorci použili opakovaný varovný výstřel do vzduchu.

Milan Kopp, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme