Kvůli prasečí chřipce se zavřela první vysoká škola

Kvůli chřipkové epidemii se začínají zavírat i vysoké školy. Slezská univerzita v Opavě dnes předčasně ukončila zimní semestr a veškeré povinnosti studentů přeložila na pozdější období.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Infekční oddělení (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

Uzavření univerzity potvrdil Českému rozhlasu její kvestor Jaroslav Kania. Jak dodal, jedna ze studentek navíc patří mezi dosavadních 23 obětí viru H1N1.

"Skutečně chřipková epidemie i v Moravskoslezském kraji je na vyšší úrovni je na vyšší úrovni, tak jsme se rozhodli, že přiměřeně zkrátíme zimní semestr," uvedl Kania.

Národní referenční laboratoř dnes oznámila, že v Česku je aktuálně 873 lidí nakažených prasečí chřipkou. Podle výpočtů hygieniků je ale infekcí víc. Čtrnáct z dosud potvrzeních úmrtí přibylo za poslední týden.

Většina zemřelých pacientů měla kromě prasečí chřipky i jiné vážné potíže. Trpěli například rakovinou nebo chronickým srdečním onemocněním. Dlouhodobě nemocná byla také jednadvacetiletá studentka opavské univerzity.

U čtyř případů však lékaři nezjistili žádnou vedlejší diagnózu. Patří mezi ně i mladý muž, který zemřel ve středu v ostravské fakultní nemocnici.

Celkem ve zdravotnických zařízeních Moravskoslezského kraje zemřeli čtyři lidé. Nejvíce případů nákazy virem H1N1 je i nadále evidováno na Karvinsku a v Ostravě.

Martin Knitl, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme