Kvůli reformám se znovu sejde tripartita, odbory hrozí protesty

Mimořádně se sejde předsednictvo Rady hospodářské a sociální dohody, takzvané tripartity. Jednání si vyžádaly odbory, kterým se nelíbí, jak s nimi vláda projednává návrhy reformních zákonů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda ČMKOS Jaroslav Zavadil | Zdroj: ČTK

„Čekali jsme, že se vláda nějakým způsobem zaměří na naše připomínky, bohužel jsme zjistili, že to byly jen velmi kosmetické úpravy. Vláda dál jede směrem, který avizovala, že bude reformy touto cestou provádět, s čímž samozřejmě spokojeni nejsme,“ potvrdil předseda Českomoravské komory odborových svazů Jaroslav Zavadil.

Poslední jednání tripartity odbory předčasně opustily. Kvůli reformám chtějí svolat protesty. První by se měl uskutečnit 21. května.

„Nevíme, co bychom měli v současné době s vládou projednávat. Vláda si schválila základní atributy důchodové reformy, zdravotnické reformy a připravuje obrovskou sociální reformu. Ke všem návrhům jednotlivých zákonů jsme dávali desítky připomínek, ale výsledky jsou nula,“ řekla šéfka Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Dagmar Žitníková.

Igor Maňour, Nikola Bojčev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme