Kvůli smlouvě s protonovým centrem navrhla policie obžalovat jednoho člověka

Protikorupční policie navrhla obžalovat jednoho člověka kvůli pochybné smlouvě VZP a protonového centra. S největší pravděpodobností jde o exnáměstka ministra zdravotnictví Antonína Pečenku, který byl jediným obviněným v této věci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Všeobecná zdravotní pojišťovna (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Pečenka údajně zneužil pravomoci veřejného činitele tím, že v pozici nuceného správce VZP uzavřel klíčovou smlouvu bez projednání na ministerstvu a bez výběrového řízení.

Návrh obžaloby potvrdil Českému rozhlasu mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej.

„Kriminalisté našeho útvaru předali státnímu zástupci Vrchního státního zastupitelství v Praze spisový materiál, který se týká způsobu uzavření smlouvy o budoucí smlouvě mezi VZP a společností Proton Therapy Centre Czech,“ řekl Ibehej a doplnil:

„Naši kriminalisté navrhli podat obžalobu na jednu osobu, která je trestně stíhána pro pokus k trestnému činu zneužití pravomoci veřejného činitele.“

Trestní oznámení podala před rokem sama VZP. Podle ní je smlouva z roku 2006 neplatná a pro pojišťovnu nevýhodná. Protonovému centru zaručovala na 15 let miliardu korun ročně za léčení 1600 klientů pojišťovny s rakovinou.

David Černý, Michaela Široká Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme