Kvůli sněhu začali myslivci pravidelně přikrmovat zvěř

Krutá zima posledních dnů znepříjemnila život nejen lidem v dopravě, ale také zvěři v přírodě. Myslivci ji začali pravidelně přikrmovat, většinou senem, nejrůznějším zrním, řepou i jablky. Současně prosí veřejnost, aby lidé zvěři nenosili do lesa sladkosti nebo zbytky potravin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

srnci v zimě | Foto: i.travelmail.co.uk

Pokud chcete přikrmovat zvěř, pak podle Miloše Porče z Okresního mysliveckého spolku Olomouc pouze kvalitními potravinami. „Žádná nahnilá jablka, ale normální jablka. Ne něco namrzlého, zmrzlého, co lidé vyhazují z domu. A už v žádném případě vánoční cukroví,“ upozorňuje Porč.

Pokud by se podle něj chtěli lidé zbavit zbytků z kuchyně, na příkrm zvěře se dá použít jedině usušený chléb nebo rohlíky. „Určitě ne čerstvé pečivo nebo něco upečeného,“ podotýká Porč.

Potravu pro zvěř není dobré umístit v přírodě kdekoliv, ale nejlépe na místech určených myslivci. „Myslivci také chodí ke krmným zařízením minimálně jednou týdně a pokud je to znehodnocené, tak to odnášejí, vyhazují nebo likvidují,“ říká Porč s tím, že zvěř by měla dostávat potravu čerstvou a nezávadnou.

Tomáš Minarčík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme