Kvůli suchu stále hrozí požáry, ohrožen je jihovýchod Česka

Na jihu Moravy a východě Vysočiny nadále hrozí zvýšené nebezpečí vzniku a šíření požárů. Lidé by proto neměli rozdělávat v přírodě oheň či odhazovat nedopalky cigaret na zem. Upozornil na to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Situace by se podle meteorologů mohla zlepšit v pondělí.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lesní požár (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Pixabay | Zdroj: Pixabay

Výstraha meteorologů se týká okresů Třebíč, Břeclav a Znojmo. Během pátečních přeháněk v těchto oblastech napršelo jen do dvou milimetrů srážek a přetrvávající sucho je spolu s vysokými teplotami příznivé pro vznik a šíření požárů.

Meteorologové předpokládají, že ke zmírnění rizika požárů by mohlo dojít v pondělí, kdy přes Česko bude přecházet zvlněná studená fronta.

"Na frontě a za ní jsou očekávány přeháňky nebo bouřky, provázené vyššími srážkovými úhrny, a za frontou se očekává výraznější a dlouhodobější ochlazení," uvedl ČHMÚ.

Meteorologové varují, aby lidé nerozdělávali oheň v lesích, neodhazovali cigaretové nedopalky na zem, nepoužívali přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně.

Lidé by se tak měli řídit místními vyhláškami a zákazy, které v případech sucha a nebezpečí vzniku požárů mohou být vydány.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme