Kvůli údajnému krácení daní v Central Group obvinila policie pět lidí

Protikorupční policie obvinila pět lidí pro podezření z trestného činu krácení daní ve firmě Central Group. Vystavováním falešných faktur za práce, které pro firmu nebyly provedeny, se měli pokusit připravit stát o více než 200 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

auto Policie ČR | Foto: Petra Škarková

Zaměstnancem firmy Central Group je jen jeden obviněný - výkonný ředitel Aleš Novotný, který také jako jediný zůstává ve vyšetřovací vazbě. Ostatní obvinění jsou z jiných podniků. V případě odsouzení jim hrozí až deset let vězení.

„Tady se jedná o to, že byly vystavovány faktury za něco, co nebylo provedeno a společnost, která je vystavila, tyto prostředky dostávala nedůvodně. A je tam podezření, že se podílela i na obstarávání nepravdivých daňových dokladů,“ přiblížil státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Praze Ladislav Letko.

Ke krácení daní mělo podle něj docházet dvěma způsoby. „Jednak měla být krácena daň z přidané hodnoty a jednak mělo dojít ke snižování daňového základu pro výpočet daně z příjmu. K tomuto jednání mělo docházet od roku 2004 prakticky až do současné doby,“ vysvětlil státní zástupce Ladislav Letka.

Central Group obvinění odmítá. Tvrdí, že jde o konkurenční boj.

Jitka Hanžlová, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme