Kvůli úmrtí pacientky se policie začala zajímat o havířovskou nemocnici

Havířovská nemocnice čelí obvinění z ublížení na zdraví. Podnět podala rodina sedmatřicetileté ženy, která v nemocnici zemřela po banální operaci. Policisté teď prověřují, zda lékaři postupovali správně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice s poliklinikou v Havířově | Foto: Havířovská nemocnice

Podle policejní mluvčí Dagmar Bednarčíkové si její kolegové vyžádali kompletní zdravotní dokumentaci. "Žena se podrobila v polovině června letošního roku v havířovské nemocnici laparoskopické operaci žaludeční kýly. O čtyři dny později mělo u ní dojít k zástavě srdeční činnosti. Po resuscitaci měla být opět provedena operace kýly, při níž mělo dojít k proražení žaludeční stěny. Žena trpěla bolestmi a zvracela. V úterý tento týden zemřela," přiblížila mluvčí.

O příčině úmrtí pacientky více napoví soudní pitva. Havířovská nemocnice ale odmítá, že by její lékaři zavinili smrt pacientky.

"Byla poskytnuta veškerá dostupná péče po komplikovaném chirurgickém zákroku. Do doby ukončení šetření se k celé záležitosti nebudeme moci vyjadřovat. Vždycky, když zemře pacient, tak je nám to líto. A když zemře mladší žena, tak je nám to líto ještě víc. Nejde o to, jestli cítíme odpovědnost nebo necítíme odpovědnost. My odpovědnost cítíme vždy," dodal náměstek Jiří Haferník.

Andrea Čánová, Gabriela Všolková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme