Kvůli volebnímu spotu podala Česká televize trestní oznámení na Blok proti islamizaci

Česká televize podala trestní oznámení na Blok proti islamizaci a podnět Radě pro rozhlasové a televizní vysílání. Důvodem je volební spot, který hnutí dodalo veřejnoprávní televizi do vysílání.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volební spot Bloku proti islamizaci | Foto: Blok proti islamizaci | Zdroj: Repro YouTube

Veřejnoprávní televize i rozhlas mají ze zákona povinnost odvysílat zdarma spoty všech kandidujících stran a hnutí. Materiál k odvysílání dodávají jednotlivé subjekty.

Blok proti islamizaci dodal spot, ve kterém lidé převlečení za muslimy podrazí starší paní její chodítko, aby dostali dávky dříve než ona. Česká televize s obsahem nesouhlasila, proto vyzvala hnutí, aby dodalo jiný klip.

Pomalé a plíživé vkrádání islamizace do Česka můžeme vidět denně na každém rohu, říká Borkovcová

Číst článek

Blok proti islamizaci ale jiný spot nedodal. „V případě volebního spotu hnutí Blok proti islamizaci Česká televize v rámci svých zákonných možností vyzvala k dodání náhradního pořadu a podala trestní oznámení,“ řekla serveru Lidovky.cz, který na kauzu upozornil, mluvčí České televize Karolína Blinková. Ta navíc upozornila na možné porušení zákona i Radu pro rozhlasové a televizní vysílání.

Serveru iROZHLAS.cz Blinková vysvětlila, že veřejnoprávní televize neměla jinou možnost než materiál odvysílat. „Česká televize vůbec nemůže zasahovat do obsahu spotů. Podle zákona musí poskytnout prostor a ten si vyplní strany. Česká televize s tím nemůže nic dělat.“

Jediné prostředky, jak se může veřejnoprávní televize bránit, jsou podle Blinkové výzva k dodání jiného spotu, trestní oznámení a podnět Radě pro rozhlasové a televizní vysílání.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme