Kvůli výstavě Lodě na vodě mají cyklisté ztížený průjezd centrem Prahy

Podobně jako se denně tisíce pražských motoristů vydávají na magistrálu, jezdí tisíce cyklistů po cyklotrase skrz město, která vede po náplavce mezi Palackého a železničním mostem. Už týden tam ale kvůli výstavě Lodě na vodě neprojedou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Náplavka u Rašínova nábřeží je uzavřena | Foto: Filip Jandourek

Mohou jet buď po chodníku, kde jim to umožňuje dopravní značka, nebo po silnici, která je ale plná aut a skútrů.

„Trošku mi to vadí, ale když je tu nějaká akce, tak se to dá vydržet, když to není každý den,“ chápe omezení jeden z cyklistů,

„Přemýšlím o tom, že to střihnu po silnici, protože se nedá jet po chodníku,“ pokračuje.

Jiní ale zůstávají na chodníku. „Přijde mi to nebezpečné, ještě když mám malé dítě,“ zlobí se maminka dvouletého chlapce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak se cyklisté vyrovnávají se ztíženým průjezdem Prahou, zjistil Martin Karlík

„Nás to vůči cyklistům mrzí, ale tato akce je velmi významná, i z hlediska propagace hlavního města Prahy. Je to mezinárodní akce, tak doufáme, že budou mít pochopení a tento víkend náplavku objedou,“ říká vedoucí kanceláře starostky Prahy 2 Ilona Chalupská.

Výstava se koná na obou nábřežích, takže zasahuje Prahu 2 i Prahu 5. Radnice druhého obvodu čelí kritice kvůli tomu, že na rozdíl od Prahy 5 nevybírá poplatek za zabírání veřejného prostranství. Praha 2 to vysvětluje tak, že se stala spolupořadatelem akce a má tak 10 % z každé prodané vstupenky.

„Vzhledem k tomu, že jsme ve stejném postavení jako Praha 5, která si bere od pořadatele za pořádání sportovní akce dvě koruny z každého pronajatého metru, tak proto jsme se s pořadatelem domluvili, aby ty podmínky byly stejné, že pořadatel nám formou daru z každého metru dá ty dvě koruny také,“ dodává Chalupská.

Cyklisté by se na náplavku mezi železničním a Palackého mostem měli vrátit v pondělí.

Martin Karlík, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme