Kyanidový vyděrač dostal podmínku

S podmínkou odešel od pražského obvodního soudu důchodce František Jíra, který v létě vyhrožoval otrávením pitné vody v hlavním městě. Soud přihlédl k tomu, že 65letý bývalý horník nebyl dosud trestán a že se vydírání dopustil v těžké životní situaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

F. Jíra | Foto: Michal Krumphanzl

Vedle tříletého trestu s odkladem na 5 let mu ale uložil dohled kurátora. Státní zástupkyně považuje trest za nepřiměřeně mírný a na místě se odvolala. Obhájkyně Helena Rejholcová je spokojena.

"Nebudeme se odvolávat. Vzdali jsme se práva odvolání. Já si myslím, že ten trest je naprosto spravedlivý, klient se doznal a všechny ty okolnosti, které soudkyně uvedla, jsou na místě," poznamenala Rejholcová.

Už před časem soud za kyanidové vydírání odsoudil dva mladíky na 8 a 7 let vězení. V květnu vyhrožovali, že otráví jídlo v pražských nemocnicích. Následně se v Praze rozpoutala vlna vyděračských dopisů a telefonů. Všichni pachatelé byli dopadeni.

Milan Kopp, Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme