Hygienici uzavřeli další místo kvůli koronaviru. Lidé v Kynicích nesmí opustit území obce

Obec Kynice na Havlíčkobrodsku je kvůli koronaviru uzavřená. Hygienici o tom rozhodli k pondělní 11. hodině. Všichni obyvatelé jsou v karanténě. V obci jsou čtyři potvrzené případy koronaviru, další lidé podstoupí testy v úterý. Na oslavě, kde se mohli nakazit, bylo asi 50 lidí, řekla Alena Dvořáková, ředitelka protiepidemického odboru Krajské hygienické stanice Kraje Vysočina.

Kynice (Aktualizováno: 13:55 17. 3. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hygienici uzavřeli kvůli koronaviru obec Kynice na Havlíčkobrodsku | Foto: Libor Plíhal | Zdroj: ČTK

„Musíme na příjezdových trasách zamezit přístupu do obce tak, aby byla vyhláška naplněna,“ řekla Čírtková. Na silnici 130 budou platit objízdné trasy, které stanoví dopravní úřad.

Opatření je drastické, ale asi oprávněné, říká starosta uzavřené Červenky. Dozvěděl se o něm ve tři ráno

Číst článek

„V současné době máme na místě několik policejních hlídek na několika stanovištích, uvidíme, jak budou lidé ukáznění, věříme, že to pochopí, protože je to opatření k jejich ochraně,“ řekla Čírtková. Neuposlechnutí výzvy je přestupek proti veřejnému pořádku. Policisté mají ochranné pomůcky, rukavice, respirátory i brýle. Lidé, kteří v obci nemají trvalý pobyt, ji mohou opustit.

"Zajištění dodávek potravin a základních hygienických potřeb: pro předání nákupů je připraveno předávací místo na stanovišti policie. Přebírání zásilek z tohoto místa si může zajistit každý sám. V tomto případě vás prosím, abyste dodržovali pěti metrové rozestupy," napsala na obecní web starostka Jaroslava Smetanová. "Tam lidé najdou veškeré aktuální informace," doplnila pro iROZHLAS.cz.

Nařízení bude trvat do odvolání, minimálně však 14 dnů. V obci s asi 90 lidmi není lékař, škola ani obchod.

Oslavu mezinárodního dne žen organizovali v obci 7. března dobrovolní hasiči. Podle Dvořákové se jí účastnil i někdo z Prahy pozitivní na koronavirus. Nakazit se mohli účastníci oslavy a od nich i další obyvatelé obce. V úterý je přijede do obce testovat speciální výjezdová skupina Zdravotní záchranné služby Kraje Vysočina, řekl její mluvčí Petr Janáček. Podle Dvořákové budou testováni především lidé s klinickými potížemi.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme