Ve firmě na Vyškovsku unikla kyselina chlorovodíková. Hasiči evakuovali 55 lidí

V jedné z firem v Bučovicích na Vyškovsku unikla ve čtvrtek ráno nebezpečná kyselina chlorovodíková. Hasiči museli evakuovat 55 lidí. Nikdo nebyl zraněn. Informoval o tom mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Bučovice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kvůli úniku nebezpečné látky museli hasiči evakuovat 55 lidí. (Ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„V jedné místnosti ve firmě došlo k úniku kyseliny chlorovodíkové, dále se to nerozšířilo. Okolí jsme zkontrolovali, bylo bezpečné,“ upřesnil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška s tím, že k incidentu došlo kolem půl sedmé ranní.

Kyselina podle něj unikla z barelu ve firmě. Jaké množství chemikálie bylo, není jasné. Za únikem je zřejmě lidská chyba. „Podle prvotních informací došlo vlivem nevhodné manipulace k poškození a následnému vylití jednoho z barelů,“ doplnil mluvčí. 

Na místě je podle něj chemická laboratoř a chemický opěrný bod z brněnské Líšně. A hasiči budou nyní kyselinu neutralizovat.

„Provádíme likvidaci uniklé chemické látky. Konečnou sanaci pak zřejmě provede specializovaná firma,“ uvedl Mikoška s tím, že zásah by mohl skončit během dopoledne.

Na místě je i policie. „Zásah je v kompetenci hasičů. Událost ale budeme prověřovat, budeme zjišťovat, jak k ní došlo,“ řekla ČTK mluvčí policie Alice Musilová.

Kyselina chlorovodíková je nebezpečná sloučenina, při nadýchání se zplodin hrozí poleptání.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme