L. Velev: Situace ve zdravotnictví připomíná zákopovou válku

Situaci v českém zdravotnictví lze přirovnat k zákopové válce, uprostřed které se potácejí ředitelé desítek nemocnic. Ve Dvaceti minutách Radiožurnálu to řekl ředitel jihlavské nemocnice Lukáš Velev.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Velev | Foto: Alžběta Švarcová

V tomto zařízení hrozí odchodem v akci "Děkujeme, odcházíme" téměř tři čtvrtiny lékařů. Ředitel nemocnice by v tomto stavu očekával vstřícný krok ze strany příslušných politiků.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ředitel jihlavské nemocnice Lukáš Velev ve Dvaceti minutách Radiožurnálu

„Já nejsem nadšený z pozice ani jedné strany. Nejhorší, co může nastat v českém zdravotnictví, je tato zákopová válka. Na jedné straně odbory a zástupci zaměstnanců, kteří budou říkat: neustoupíme. Na druhé straně ministerstvo zdravotnictví a vláda, které budou říkat: také neustoupíme.“

„Uprostřed toho se bude potácet několik desítek nemocnic, které více či méně jsou postižené touto situací. A všichni budou ukazovat na chudáky ředitele, případně hejtmany – vy jste to zavinili, vy jste to neuměli řešit. Prostě, někdo ten vstřícný krok musí udělat. Z hlediska odpovědnosti k voličům, by to měli být jejich zvolení zástupci,“ míní Velev.

Celý rozhovor s ředitelem jihlavské nemocnice si můžete poslechnout na Radiožurnálu po zprávách v 17. hodin.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.00 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po půlnoci. Štěpánka Čechová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu.

Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme