Labe ani Cidlina už nehrozí

Řeky v povodí Labe klesají. Vodohospodáři už odvolali třetí stupně povodňové aktivity na Labi v Němčicích u Pardubic, v Ústí a na Cidlině v Sánech na Nymbursku. V Ústí nad Labem platil stav ohrožení od čtvrtečního rána - letos tam byl vyhlášen už potřetí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záplavy | Foto: Alexandra Mlejnková

Ani tentokrát však podle vedoucí úseku Střekov-Hřensko Pavly Zajícové nenadělala velká voda větší škody. "Budou nějaké náklady na úklid Přístavní ulice, až opadne voda, ale nějaké jiné škody většího rázu nebudou". Podle ústeckého zpravodaje Českého rozhlasu Jaroslava Plašila by už v neděli měly také odpadnout komplikace řidičům, kteří v těchto v dnech nemohli využívat zaplavené části hlavního silničního tahu v Prahy do Děčína.

Očekává se, že během odpoledne by mohl být postupně obnoven i plavební provoz na Labi, a to v úsecích od Chvaletic do Lovosic. Úsek z Lovosic do Hřenska bude pro lodní dopravu otevřen asi až začátkem nového týdne.

Stav ohrožení byl Ústí nad Labem letos vyhlášen už potřetí. Poprvé to bylo na přelomu ledna a února, podruhé v polovině února.

Marika Táborská, Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme