Lacková chce za zeď v Matiční ulici sto tisíc

Výslechem svědků u ústeckého Krajského soudu pokračovalo projednávání žaloby Gizely Lackové z Matiční ulice. Město Ústí nad Labem a městský obvod Neštěmice Lacková žaluje za porušování osobních práv. Tím, že se v Matiční ulici rozdělili obyvatelé stavbou plotu na přizpůsobivé a nepřizpůsobivé došlo podle ní k neoprávněnému zásahu do práva na ochranu cti a lidské důstojnosti.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Před Krajským soudem v Ústí nad Labem dnes vypovídal svědek Jan Černý, který v té době pracoval v Matiční ulici jako sociální pracovník. Podle něj byla rodina paní Lackové jedinou, která chtěla spolupracovat a dokonce se podílela na pravidelném úklidu. "Vnímám tu zeď jako nešťastné řešení, protože je potřeba jít hlouběji, a najít adekvátní postupy, aby se nějaká situace řešila." Pavel Mareček, obhájce žalovaného starosty městského obvodu Neštěmice, se žalobou rozhodně nesouhlasí. "I kdybychom připustili, že vůbec se jednalo o zásah do lidských práv, což samozřejmě budeme také zpochybňovat, nebyl neoprávněný, jednak byl úředně povolen a jednak každý vlastník má právo chovat se na svém pozemku tak jak uzná za vhodné." Lacková od soudu žádá, aby zkonstatoval porušení jejích osobních práv a požaduje 100 tisíc korun za nemajetkovou újmu, kterou kvůli stavbě utrpěla.

Markéta Kaclová, Ivana Solničková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme