Lacková chce za zeď v Matiční ulici sto tisíc

Výslechem svědků u ústeckého Krajského soudu pokračovalo projednávání žaloby Gizely Lackové z Matiční ulice. Město Ústí nad Labem a městský obvod Neštěmice Lacková žaluje za porušování osobních práv. Tím, že se v Matiční ulici rozdělili obyvatelé stavbou plotu na přizpůsobivé a nepřizpůsobivé došlo podle ní k neoprávněnému zásahu do práva na ochranu cti a lidské důstojnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Před Krajským soudem v Ústí nad Labem dnes vypovídal svědek Jan Černý, který v té době pracoval v Matiční ulici jako sociální pracovník. Podle něj byla rodina paní Lackové jedinou, která chtěla spolupracovat a dokonce se podílela na pravidelném úklidu. "Vnímám tu zeď jako nešťastné řešení, protože je potřeba jít hlouběji, a najít adekvátní postupy, aby se nějaká situace řešila." Pavel Mareček, obhájce žalovaného starosty městského obvodu Neštěmice, se žalobou rozhodně nesouhlasí. "I kdybychom připustili, že vůbec se jednalo o zásah do lidských práv, což samozřejmě budeme také zpochybňovat, nebyl neoprávněný, jednak byl úředně povolen a jednak každý vlastník má právo chovat se na svém pozemku tak jak uzná za vhodné." Lacková od soudu žádá, aby zkonstatoval porušení jejích osobních práv a požaduje 100 tisíc korun za nemajetkovou újmu, kterou kvůli stavbě utrpěla.

Markéta Kaclová, Ivana Solničková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme