Langer dal Topolánkovi na kampaň 50 tisíc. 'Bez peněz do kampaně nelez,' napsal mu exministr

Prezidentskému kandidátovi Mirku Topolánkovi přispívají první dárci na volební kampaň. Mezi prvními přispěl i bývalý ministr vnitra v Topolánkově vládě Ivan Langer. Dar ve výši 50 000 korun doprovodil vzkazem „Mirku, bez peněz do kampaně nelez“. Upozornil na to server Seznam zprávy.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mirek Topolánek a Ivan Langer (archivní foto) | Foto: michal šula / CNC | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„Dokáže vykonávat funkci způsobem, jakým si přejeme, aby byla vykonávána funkce prezidenta republiky jako hlavy ústavního systému. Má odpovídající politickou zkušenost,” řekl Seznamu Ivan Langer, který nevyloučil, že může Topolánkovi na kampaň poslat další dar. „Když bude potřeba, tak podle svých povinností a daňového přiznání rád pomůžu.”

Topolánkovi pokuta za pozdní zřízení transparentního účtu nehrozí, oznámil dohledový úřad

Číst článek

Langer působil v obou Topolánkových vládách – v prvním kabinetu po volbách 2006, který nezískal důvěru sněmovny, i ve druhém v letech 2007-2009. Ve volbách 2010 Langra „vykroužkovali“ voliči, kteří upřednostnili kandidáty na dalších místech svými preferenčními hlasy, Langer tak ve sněmovně skončil.

Exministr vnitra je dnes advokátem a společníkem v advokátní kanceláři Pečený, Fučík, Langer.

Kromě Langerova daru se od začátku tohoto týdne objevily na transparentním účtu Topolánkovy kampaně další sponzoři.

Sociální sítě, PR. Jak jsou na tom prezidentští kandidáti dva měsíce před volbami s financemi?

Číst článek

Jsou mezi nimi JUDr. Andrea Lorenc, společnost Coloseum restaurants, s. r. o. provozující síť restaurací Pizza Coloseum či hlučínský podnikatel Leo Matloch, jeden z jednatelů společnosti VAE Controls, v níž Topolánek po odchodu z politiky jeden čas působil. Ten pak doprovodil svůj padesátitisícový dar vzkazem „Zdar kamaráde, držím palce“.

K 15. listopadu bylo na Topolánkově transparentním účtu přes 600 000 korun. Účet bývalého premiéra je transparentní od pátku. Ve stejný den na Úřad pro dohled dorazila žádost o jeho registraci. Kandidaturu oznámil Topolánek minulou neděli.

haf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme