Langer: Kauza Moravy a Tlustého skončila tím, že je ODS vyzvala ke složení mandátu

Místopředseda ODS a ministr vnitra Ivan Langer nevidí důvod pro to, aby v souvislosti s aférou kolem poslanců Moravy a Tlustého musela vláda obhajovat svou další existenci ve sněmovně. Podle něj ODS vyzvala oba zákonodárce, aby složili mandát a tím to končí. Hlasování o důvěře kabinetu chce vyvolat ČSSD.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivan Langer | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Podle Ivana Langera kauza poslanců Jana Moravy a Vlastimila Tlustého skončila tím, že ODS vyzvala oba své poslance ať složí mandát.

"Pro politickou stranu je důležité - a to je ten symbol - jestli se k tomu umí postavit čelem, jestli umí říct ne, toto odsuzujeme, distancujeme se od toho. A to se v našem případě stalo," uvedl v televizní debatě Langer.

Ministr Langer dnes v České televizi také popřel, že by si kauzu někdo objednal. "Já musím kategoricky prohlásit, že jednání pana poslance Moravy nebylo jednáním z pověření kohokoli z vedení Občanské demokratické strany. Říkám to naprosto kategoricky a jednoznačně tak, aby bylo mezi námi jasno," uvedl Langer.

Poslankyně Strany zelených Olga Zubová se ale domnívá, že odchod Moravy a Tlustého nestačí. Odpovědnost podle ní nesou i další.

"A já si nemyslím, že vyčištění Augiášova chléva, potažmo sněmovny, spočívá v tom, že se zbavíme poslance Moravy nebo poslance Tlustého. Přece k někomu ty sbírané informace určitě směřovaly. A tak je potřeba vyšetřit, kdo je na konci. Minimálně předseda poslaneckého klubu je za to odpovědný," uvedla Zubová. Případem by se podle ní měla zabývat koalice.

Připomeňme, že Jan Morava z ODS rezignoval na svůj poslanecký mandát, když televize Nova odvysílala reportáž, ve které Morava shromažďoval kompromitující materiály na některé poslance. Jako "návnada" měly sloužit fotografie jeho stranického kolegy Vlastimila Tlustého.

Šárka Slezáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme