Langer: Z volebních kandidátek budeme škrtat

Kandidáti ODS, kteří poruší vnitrostranický manuál pro vedení předvolební kampaně, budou vyškrtnuti z kandidátek. Rádiu Česko to potvrdil místopředseda ODS a šéf stranické kampaně Ivan Langer. UVNITŘ ČLÁNKU: AUDIO

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivan Langer (ODS)

Ivan Langer (ODS) | Foto: Štěpán Kotrba

"Grafický manuál jasně upravuje formy komunikace. Porušení jednotného vzhledu by bylo důvodem pro ukončení individuální kampaně, nebo i k vyškrtnutí z kandidátky. V okamžiku, kdy nedojde k oboustranné shodě, musí přijít jednostranné řešení. Pravidla jsou od toho, aby se dodržovala," řekl v našem vysílání Langer.

Někteří poslanci ODS zařazení v kandidátkách na nevolitelná místa otevřeně přiznávají, že individuální kampaň povedou.

"Není zakázáno vést osobní kampaň, je zakázáno útočit na ostatní kandidáty. Je to snaha abychom kandidátky po evropských volbách, kdy hodně kandidátů jelo samo na sebe, nerozbíjeli. Ale pokoušet se pozitivně prodat sám sebe nám nikdo nezakazuje," uvedl v rozhovoru pro Rádio Česko Marek Benda, číslo 18 na pražské kandidátce ODS.

Umírněnou podobu individuální kampaně a boje o preferenční hlasy voličů připouští i Langer. "Limity jsou stanoveny vnitrostranickým manuálem. Ale platí, že každý hlas se počítá a na kandidátkách je celá řada osobností. Pokud bude kandidát dodržovat manuál, může ve svých materiálech zdůrazňovat výsledky své práce. To na mne nedělá dojem, že nerespektuje pokyny vedení ODS," dodal Langer.

"Nepochybně si přeji, aby člověk se zkušenostmi a životními osudy, jako má Marek Benda, byl v Poslanecké sněmovně. Ale jsme stranou demokratickou a pokud nedošlo k porušení pravidel, musím rozhodnutí pražského regionu respektovat," doplnil Langer.

POSLECHNĚTE SI CELÝ ROZHOVOR V MP3:

Přehrát

00:00 / 00:00

I když výkonná rada ODS zakazuje individuální kampaň, ne všichni se jím budou řídit. Příkladem je Marek Benda. Otázky pro místopředsedu ODS Ivana Langera, který je za stranickou kampaň odpovědný.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNEK: Marek Benda: Osobní kampaň povedu, nikdo ji v ODS nezakázal

Marián Vojtek, Ondřej Černý, Robert Břešťan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme