Lanovka na pražský Petřín nejezdí, na vině je porucha brzd. Provoz obnoví nejdříve ve čtvrtek

Provoz lanovky na pražský Petřín byl ve středu odpoledne preventivně přerušen kvůli poruše brzdného systému. Znovu by mohla lanovka začít jezdit nejdříve ve čtvrtek. Řekla to mluvčí pražského Dopravního podniku (DPP) Aneta Řehková. V březnu lanovka podstoupila pravidelnou kontrolu před letní turistickou sezonou, která je pro ni nejvytíženějším obdobím. V létě se jí sveze až 200 000 lidí za měsíc.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lanovka na Petřín | Foto: Mirko Kašpar | Zdroj: Český rozhlas

Jízdy lanovkou na Petřín přerušil dopravní podnik krátce po 16.00. „Provoz byl zastaven preventivně," uvedla mluvčí DPP. Zda by mohla odstávka trvat déle než jen do čtvrtka, zatím nevěděla. Ve čtvrtek podle ní DPP informace o možném obnovení provozu upřesní.

Lanovka byla od 5. do 23. března mimo provoz kvůli pravidelné kontrole před zahájením letního provozu - od dubna do října, kdy dráha jezdí během dne na Petřín častěji. DPP lanovku kontroluje pravidelně dvakrát ročně, vždy na jaře a na podzim.

První lanovka jezdila na Petřín již na přelomu 19. a 20. století a pak znovu po přestavbě na elektrický pohon v letech 1932 až 1965, kdy dráhu poničil sesuv půdy. Od obnovení provozu v červnu 1985 do konce roku 2017 přepravila lanovka přes 50 milionů cestujících a jen loni více než dva miliony. V létě se jí sveze asi 200 000 lidí za měsíc a v zimní sezoně v průměru 110 000 lidí měsíčně.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme