Měření jsou hotová. Technická správa obnovila provoz na lanovém mostě na Jižní spojce v Praze

Pražská Technická správa komunikací v neděli ve 13.00 obnovila provoz na lanovém mostě na Jižní spojce. Sdělila to mluvčí technické správy Barbora Lišková. Most byl kvůli diagnostice uzavřen od sobotního dopoledne. Původně měl být provoz obnoven o hodinu později, všechna měření ale odborníci stihli v předstihu. Na mostě byl už 2. července sveden provoz pouze do dvou jízdních pruhů, stavba je dlouhodobě ve špatném stavu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lanovy most jizni spojka nehoda | Zdroj: Profimedia

„Všechny části zkoušky, které jsme měli v plánu na tento víkend, probíhaly bez problémů a i práce běžné údržby jsme stihli v předstihu, a tak můžeme na Jižní spojku vrátit dopravu o hodinu dříve,“ uvedla Lišková.

Technická správa uzavřela pražský lanový most. Bude zkoumat jeho slabá místa

Číst článek

Uzavírání mostu podle technické správy nedoprovázely v sobotu žádné problémy. Na místě pomáhali policisté a strážníci, kteří společně dohlíželi na dopravní situaci.

Potíže kvůli ucpaným objízdným trasám měly v sobotu autobusy městské hromadné dopravy. Na Zahradním Městě a v Hostivaři nabíraly některé spoje podle dopravního podniku až 40 minut zpoždění a ve Švehlově ulici se tvořily kolony.

Lanový most je jedním z mladších pražských mostů, zprovozněn byl v roce 1997. V roce 2008 technici odhalili závažné poškození, kvůli kterému nejprve na most nesměly nákladní vozy nad šest tun, poté byl po několik dní uzavřen pro veškerou dopravu.

I tehdy se tvořily dlouhé kolony, komplikace způsobovala zejména nákladní doprava, která využívá Jižní spojku místo nedokončené části Pražského okruhu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme