Na zámku v Lánech pracovala přes 17 let, teď jeho šéfka po necelém roce končí. Hrad náhradu nemá

V čele oddělení provozu zámku Lány končí na vlastní žádost Kateřina Rydlová, sdělil v pondělí odbor komunikace Kanceláře prezidenta republiky. O jejím odchodu v neděli informoval server Blesk.cz. Rydlová vedla provoz lánského zámku necelý rok, funkce se ujala místo Michaely Javůrkové loni ještě v době, kdy byl prezidentem Miloš Zeman.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vratislav Mynář zveřejnil video z ÚVN, na kterém prezident podepisuje dokument

Kateřina Rydlová (ve žlutém světru) na videu, kde prezident Miloš Zeman podepisuje dokument ke svolání sněmovny (říjen 2021) | Foto: Petr Topič | Zdroj: MAFRA / Profimedia

„Správu Pražského hradu opouštím úplně,“ citoval Rydlovou Blesk.cz. Server doplnil, že podala minulý týden výpověď ke 30. září. Náhradu podle webu Hrad zatím nemá.

‚Jsem tu zaměstnaná 17 let.‘ Zámek Lány povede ‚žena ve žlutém svetru‘ ze Zemanova nemocničního videa

Číst článek

Hrad v pondělí sdělil, že Rydlová ve funkci vedoucí oddělení provozu zámku Lány končí na vlastní žádost. „Více nebudeme personální záležitosti veřejně komentovat,“ uvedl odbor komunikace KPR.

Radiožurnál loni v listopadu uvedl, že Rydlová dříve působila na lánském zámku jako kuchařka nebo hospodyně. Hrad s jejím nástupem zároveň oddělil správu samotného zámku v Lánech a správu zámeckých zahrad a parku.

Kromě práce kuchařky a hospodyně Rydlová podle rozhlasu také při předloňské hospitalizaci zajišťovala „servis“ pro prezidenta Zemana.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme