Šestiletý chlapec ohrozil laserem policejní vrtulník. Před spaním se nudil

Teprve šestiletý chlapec ohrozil letos v srpnu v Praze posádku policejního vrtulníku. Na vzlétající helikoptéru hoch zamířil laserový paprsek, který posádku stroje na několik vteřin oslepil. Vzhledem k nízkému věku nebude pachatel potrestán, policie ale případ předala orgánu sociálně právní ochrany dítěte. O případu v úterý informoval mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vrtulník letecké záchranné služby

Vrtulník letecké záchranné služby | Foto: Hasičský záchranný sbor Úst. kraje

K incidentu došlo večer 22. srpna. Policejní vrtulník mířil z Prahy na jižní Moravu, kam převážel orgán určený k transplantaci. Krátce po vzletu byl stroj zasažen zeleným laserovým paprskem, který na něj mířil z jednoho z bytů v Praze-Ruzyni.

Laserových útoků na piloty přibývá, zrak mohou poškodit až na dvanáct hodin

Číst článek

Paprsek krátce oslepil piloty vrtulníku, kteří ale nebezpečnou situaci naštěstí zvládli a let úspěšně dokončili.

Policistům se podařilo určit dům, odkud laser na vrtulník směřoval. Detektivové následně zjistili, že pachatelem byl šestiletý chlapec, kterému nebezpečnou hračku koupila maminka. „Na vrtulník prý laserem blikal proto, že se ve svém pokoji před spaním nudil a tímto způsobem se bavil,“ uvedl Hulan.

Kriminalisté událost prošetřovali pro podezření z trestného činu obecné ohrožení. Vzhledem k věku ale nebude chlapec potrestán.

Na oslnění laserovým paprskem si několikrát stěžovali piloti dopravních letadel. „Jen v Praze řešili policisté za poslední rok šest takových oslnění, která naštěstí neměla fatální následek,“ doplnil Hulan.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme