Laura Bushová končí pětidenní návštěvu Česka

Manželka amerického prezidenta Laura Bushová dnes odpoledne ukončí pětidenní návštěvu České republiky. V úterý navštívila Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (RFE/RL) a promluvila ve vysílání určeném pro Afghánistán. V Česku se setkala s českým prezidentským párem, premiérem Milošem Zemanem a předsedou sněmovny Václavem Klausem. Bushová do Prahy i s dcerou Jennou přicestovala v sobotu z Budapešti. Předtím byla v Paříži, kde svoji první zahraniční cestu počátkem minulého týdne zahájila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Laura Bushová | Foto: Stanislav Peška

Dnes odletí do Berlína, kde se připojí ke svému manželovi, americkému prezidentovi. George Bushe dále doprovodí do Ruska, Francie a Itálie.

O víkendu měla první dáma Ameriky víceméně soukromý program, výjimku z něj učinila jen v neděli dopoledne, kdy nečekaně přijela uctít oběti fašismu do Terezína. Jinak se prošla v pražské Stromovce, navštívila zámek v Nelahozevsi, prohlédla si Pražský hrad a nahlédla i do obchodů se starožitnostmi.

Markéta Kaclová, Karel Hanzelka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme