Laviny letos hrozily víc než v jiných letech

Horská služba eviduje za letošní zimní sezónu třikrát více lavin než jindy - celkem 55. Důvodem je fakt, že na sníh tolik bohatou zimu Česká republika už dlouho nepamatuje. K žádnému úmrtí v souvislosti s lavinou ale na českých horách letos nedošlo. Podle náčelníka Horské služby České republiky Jiřího Brožka je výrazným negativním rysem končící sezóny fakt, že přibylo vážných střetů mezi lyžaři.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lyžování

lyžování | Foto: Jan Rosenauer

"Dá se k tomu řadit to, že na horách jsou velice dobře upravené sjezdové tratě, které jsou rovné a umožňují daleko rychlejší jízdu. K tomu vede i nový způsob lyžování, to znamená carvingové lyže a carvingový oblouk, který se vyznačuje tím, že je nebrzdivý, naopak každým obloukem ještě lyžař může zrychlovat," řekl Radiožurnálu šéf Horské služby.

Návštěvnost na horách navíc narůstá a zvyšuje se počet lyžařů na sjezdovkách. Při malé toleranci a ohleduplnosti mezi lidmi pak mají záchranáři čím dál víc práce.

Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme