Stavba lávky mezi Karlínem a Holešovicemi by mohla začít příští rok. Úpravy čekají i ostrov Štvanice

Přibližně za dva roky by mohla pražské čtvrti Karlín a Holešovice propojit nová lávka. Radní hlavního města v pondělí schválili vypsání soutěže na firmu, která ji postaví. Stavba nové lávky má město vyjít zhruba na 200 milionů korun. Na vybudování nového propojení břehů Vltavy by navíc měla navázat i úprava ostrova Štvanice.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vstup na novou konstrukci by měl na holešovické straně být přímo před branami tamní tržnice, zhruba na úrovni místa, ze kterého teď jezdí přes Vltavu přívoz na Rohanský ostrov. Lávka má měřit přes 280 metrů a být pět metrů široká. Přístup by z ní měl být i na Štvanici, kam se dá dostat pouze od Hlávkova mostu. Tím se má navíc zlepšit propojení obou čtvrtí i pro cyklisty. Důležitá bude lávka i pro plánovanou zástavbu v oblasti Bubny-Zátory.

Svíčková i kuřecí steak. Dvě desítky restaurací v Praze začaly prodávat menu pro školáky za 60 korun

Číst článek

Konkrétní termín zahájení budování lávky zatím není, náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě) ale uvedl, že dělníci by mohli s pracemi začít už příští rok. Stavba by následně mohla být hotová už v roce 2022.

Město chce ještě letos podat žádost o stavební povolení. Vypsání soutěže na stavební firmu ještě musí ve čtvrtek potvrdit zastupitelé.

Ostrov Štvanice

K lávce se mimo jiné váže i úprava ostrova Štvanice. Původní koncept přeměny Štvanice existuje již od roku 2013, dosud byl ale projekt pozastavený. Vrátilo se k němu až současné vedené města. Architekti mají nyní návrh přepracovat do podrobnější koncepce změn.

V současnosti na Štvanici fungují třeba tenisové kurty, od léta taky ve zkušebním provozu obnovená plovárna. Radní pro majetek Jan Chabr ze Spojených sil pro Prahu při otevření plovárny říkal, že právě to je směr, kterým by se úpravy ostrova mají ubírat - aby byl přístupnější a nabízel lidem nové možnosti k trávení volného času.

Adam Bejšovec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme