Přívoz nahrazující zřícenou lávku v pražské Troji opět do odvolání nejezdí. Tentokrát kvůli velké vodě

Provoz přívozu mezi Císařským ostrovem a Trojou byl v úterý až do odvolání zastaven. Důvodem je vysoký průtok vody ve Vltavě, uvedla na svých internetových stránkách organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD. Přívoz označený jako P8 nahrazuje lávku, která se na začátku prosince zřítila do Vltavy. Provoz přívozu zajišťuje společnost Pražská paroplavba. Přívoz byl v uplynulých týdnech již jednou zastaven.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zřícenou trojskou lávku nahradil přívoz | Foto: Ondřej Deml | Zdroj: ČTK

„Jako částečnou náhradu lze využít například linku autobusu 112 v úseku Nádraží Holešovice - Kovárna," píše na webu Ropid.

Přívoz přes Vltavu, který nahradil zřícenou lávku, byl dvě hodiny mimo provoz

Číst článek

Přívoz musel být na několik hodin zastaven rovněž 27. prosince 2017. Důvodem byla tehdy technická závada na plavidle.

Loď vyplula na Vltavu poprvé loni 23. prosince v 08.00. Provozní doba v pracovní dny byla určena od 07.00 do 19.00 a o víkendech od 08.00 do 19.00. Interval je ve špičkách pracovních dnů deset minut.

Na loď se vejde téměř 30 cestujících. Průměrně se jím sveze několik stovek lidí denně. Podle mluvčího Ropid Filipa Drápala například na Nový rok přepravil 1200 lidí.

Lávka se zřítila v sobotu 2. prosince odpoledne, ze čtyř zraněných byli dva ve vážném stavu. Pražští radní rozhodli, že vyplatí každému z nich jednorázový dar 50 000 korun. Odškodným se bude zabývat poté, co policisté případ uzavřou. Případ vyšetřuje policie a rovněž odborníci.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme