Obecné ohrožení z nedbalosti? Praha podala kvůli zřícené lávce trestní oznámení

Pražský magistrát podal trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli zřícení lávky mezi Císařským ostrovem a Trojou. Podle primátorky Adriany Krnáčové z hnutí ANO by totiž mohlo jít o trestný čin obecného ohrožení z nedbalosti.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zřícená visutá lávka přes Vltavu v Praze-Troji.

Zřícená visutá lávka přes Vltavu v Praze-Troji. | Foto: Karel Puš | Zdroj: Český rozhlas

„Vzhledem k tomu, že chceme najít příčiny pádu lávky, a pokud existuje nějaký viník, tak zejména jeho, podali jsme trestní oznámení na neznámého pachatele. Pokud tedy skutečně nějaký viník existuje, doufáme, že policie a soudní systémy jej najdou. I nadále budeme prověřovat současný stav všech lávek a i v tomto řízení budeme hledat viníka, pokud nějaký existuje,“ řekl Radiožurnálu mluvčí magistrátu Vít Hofman.

'Detektivní práce.' TSK připraví analýzu o Trojské lávce ze všech svých dokumentů o stavbě

Číst článek

Lávka se zřítila předminulou sobotu, zranili se při tom čtyři lidi, dva z nich těžce. Magistrát chce na místě ještě do Vánoc vybudovat přívoz s kapacitou osmadvaceti míst. Původně zvažoval i pontonový most, tuto možnost ale zavrhl.

„Pontonový most se nakonec ukázal jako nevhodný. Ať už kvůli tomu, že je nutné, aby na něj dohlížela školená obsluha, nebo také z toho důvodu, že není vhodný pro pěší, ale je určen pouze pro těžkou armádní techniku,“ vysvětlil Hofman. Chodce proto bude dočasně přepravovat přívoz.

Adéla Davidová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme