Ve stanici Lázně Kynžvart vykolejil vlak. Vjel na trať určenou pro Pendolino, sedm lidí je lehce zraněných

V Lázních Kynžvart ve středu odpoledne vykolejil vlak RegioNova. Vlak projel návěstidlo a oba vozy se dostaly mimo koleje. Podle mluvčího Správy železnic Marka Illiaše je na místě celkem sedm lehce zraněných, dva zaměstnanci a pět cestujících. Zabezpečovací zařízení včas zastavilo na trati dopravu, informovala mluvčí Správy železnic Radka Pistoriusová.

Tento článek je více než rok starý.

Mariánské Lázně (Aktualizováno: 20:09 22. 7. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Lázních Kynžvart ve středu odpoledne vykolejil vlak RegioNova

V Lázních Kynžvart ve středu odpoledne vykolejil vlak RegioNova | Zdroj: HZS Karlovarského kraje

Doprava na hlavní trati Plzeň - Cheb je přerušena, vlaky nahradily autobusy. Provoz na trati bude obnoven pravděpodobně ve čtvrtek ráno. Policie na místě zadržela jednoho člověka.

„Ve 14.52 osobní vlak Českých drah projel návěstidlo v poloze ‚Stůj‘. Došlo k rozřezu výhybek a následnému vykolejení obou vozů řady 814,“ popsala nehodu mluvčí Pistoriusová.

Tou dobou měl stanicí projíždět i vlak Pendolino. Zabezpečovací zařízení ale zafungovalo správně a Pendolino včas zastavilo. Podle mluvčí krajských hasičů Martina Kasala jelo ve vlaku RegioNova pět cestujících.

Podle krajského policejního mluvčího Jakuba Kopřivy policie zadržela po nehodě jednu osobu. „Policie zahájila úkony trestního řízení pro podezření z obecného ohrožení. Příčiny a okolnosti se zjišťují ve spolupráci s Drážní inspekcí,“ řekl Kopřiva.

Mluvčí Karlovarské krajské nemocnice (KKN) Vladislav Podracký řekl, že do nemocnice v Chebu byli převezeni dva pacienti a do Mariánských Lázní jeden. „Jde o jednoho zaměstnance, zbytek cestující. Všichni měli lehká zranění a byli v šoku,“ řekl Podracký.

Illiaš potvrdil, že strojvedoucí vlaku Regionova projel na červenou. „Vlak Regionova je vykolejený, je nakloněný na bok. Pendolino zastavil zhruba 600 metrů od nehody, ke srážce tak dojít nemohlo, zafungovalo zabezpečovací zařízení. K nehodě jede nehodový vlak, poškozeny jsou dvě výhybky,“ popsal Illiaš. Podle mluvčí Českých drah Vandy Rajnochové je škoda na vlaku i kolejích předběžně odhadnuta na 5,5 milionu korun.

Další trabl: ve stanici Lázně Kynžvart vjela regionova do vlakové cesty pro pendolino. Hlášeno projeté návěstidlo a vykolejení, protijedoucí IC 515 ale včas zastavil a dokonce už zase jede dál. @ČT24

15:40 – 22. 07. 2020

11

Ačkoli se původně předpokládalo, že se Pendolino vrátí zpět po trati, muselo kvůli vyšetřování zůstat na místě. Hasiči proto doprovází sto cestujících z vlaku na nejbližší nádraží, odkud se dál dopraví autobusem, potvrdil mluvčí hasičů.

Za poslední měsíc jde o druhou nehodu vlaku v Karlovarském kraji. Začátkem července se u obce Pernink na Karlovarsku čelně srazily dva osobní vlaky. Nehoda si vyžádala dva mrtvé a 24 zraněných. Jednou z obětí byl i německý státní příslušník.

Od začátku července se na českých železnicích stalo nejméně deset vážnějších incidentů. Vedle Perniku se vlaky střetly také u Českého Brodu, kde 14. července osobní vlak Českých drah narazil do stojícího nákladního expresu. Nehodu nepřežil strojvůdce, který zůstal zaklíněný v kabině, 35 cestujících bylo zraněných.

pj, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme