Léčebna dlouhodobě nemocných ve Vojkově u Říčan se zatím prodávat nebude

Zastupitelé Středočeského kraje se rozhodli zrušit privatizaci Léčebny dlouhodobě nemocných ve Vojkově nedaleko Říčan u Prahy. Úvahy o tom, že bude privatizace zrušena se ale rozeběhly až poté, co se o prodej zdravotnického zařízení začalo zajímat Rádio Česko. A v pátek zveřejnilo detaily celé chystané transakce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Léčebna dlouhodobě nemocných ve Vojkově | Foto: Středočeský kraj

Radní kraje totiž doporučili prodat léčebnu zájemci, který nabídl jednu z nejnižších kupních cen - 30 miliónů, tři sta tisíc korun. Navíc, na kontě léčebny je zhruba pětadvacet miliónů korun a zařízení podle informací Rádia Česko v letošním roce hospodaří s pětimiliónovým přebytkem. Takže by šlo o koupi mimořádně výhodnou pro nového majitele.

To, že byla privatizace léčebny ve Vojkově zrušena, potvrdil Rádiu Česko hejtman Středočeského kraje Petr Bendl. Podle něj rada kraje už počátku avizovala, že se jí nabízená cena nelíbí. "Ta diskuse byla poměrně žívá. Někteří zastupitelé, zejména z koalice, navrhovali, aby se využila jiná nabídka z těch, které byly přihlášené do výběrového řízení. To ale zpochybňovali zase právníci. Nicméně já považuji za důležité a za správné, že se zastupitelstvo téměř napříč politickým spektrem nakonec domluvilo na tom, že Vojkov se za těchto podmínek prodávat nebude," uvedl hejtman Bendl.

Co bude s Léčebnou dlouhodobě nemocných ve Vojkově u Říčan dál, se zřejmě rozhodně až příští rok.

Jan Hrbáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme