Léčebna v případu smrti pacientky podle ombudsmana chybovala

Debaty nad smrtí třicetileté ženy, která několik měsíců ležela v síťovém lůžku v psychiatrické léčebně v pražských Bohnicích a nakonec se udusila vlastními zvratky, nekončí. Kancelář ombudsmana dnes zveřejnila zprávu, podle které personál léčebny při péči o nemocnou chyboval.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Psychiatrická léčebna Bohnice | Foto: Psychiatrická léčebna Bohnice

Mimo jiné i tím, že pacientku umísťoval do síťového lůžka častěji, než bylo třeba. Veřejný ochránce práv dal tak zapravdu matce zemřelé, která si u něj stěžovala. Ředitel ústavu Ivan David ale tvrzení ombudsmana kategoricky odmítá a chce se proti němu bránit.

"Už tvrzení, že pacientka zemřela v síťovém lůžku, je nepravdivé. Vede k domněnce, že jsme ji nechali ležet umírat v síťovém lůžku. To je prostě lež," řekl David.

Zástupkyně ombudsmana Anna Šabatová se sice k bezprostředním příčinám úmrtí pacienty vyjadřovat nechce, ale kategoricky trvá na tom, že do síťového lůžka byla zavírána prakticky neustále - tedy daleko častěji, než to bylo nutné.

"Ano, jsme si tím jisti, protože prakticky byla v síťovém lůžku umístěna stále, a to i tehdy, když je záznam v dekurzu, že je klidná," dodala Šabatová.

Vít Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme