Přehled tisku: informace o lécích přímo do mobilu, provoz komunitních zahrad i vyšší sankce pro řidiče

V Českém tisku se ve středu dočtete, že Státní ústav pro kontrolu léčiv bude lidem od ledna posílat informace o lécích přímo do mobilu, téma Deníku. Podle Mf Dnes chystá ministerstvo dopravy novelu zákona, která tresty pro řidiče výrazně zpřísní. Více si přečtěte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Léky (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Stock.xchng

Deník

Státní ústav pro kontrolu léčiv bude lidem od ledna posílat informace o lécích přímo do mobilů. Novinka upozorní pacienty na změny ve složení léků nebo na nové nežádoucí účinky. Všiml si toho středeční regionální Deník. Ročně vydá SÚKL desítky varování, ty se ale k pacientům nemusí dostat včas. Viceprezident České lékařské komory Zdeněk Mrozek řekl, že bude záležet hlavně na provedení změny.

‚Ekonomická zajímavost pominula.‘ Farmaceutické firmy přestávají mít zájem o testování léků v Česku

Číst článek

E15

Pěstování zeleniny v zahrádkářských koloniích nebo provoz komunitních zahrad bude mít zřejmě podporu v zákoně. Upozornil na to středeční deník E15. Do Sněmovny totiž míří nový návrh zahrádkářského zákona. Ve spolupráci s ministerstvem zemědělství ho prosadila skupina poslanců. Zákon definuje zahrádkaření jako veřejně prospěšnou činnost. Proti návrhu se ohradili developeři.

Mf Dnes

V Česku přijde o řidičák každoročně čtyřicet tisíc motoristů. Ministerstvo dopravy chystá novelu zákona, která tresty pro řidiče výrazně zpřísní, napsala středeční Mf Dnes. Vyšší sankce budou třeba za jízdu bez řidičského průkazu, překročení rychlosti nebo za řízení pod vlivem alkoholu.

Hospodářské noviny

Za falšování technické dokumentace v jaderné elektrárně Dukovany byl obviněn jeden zaměstnanec firmy Tediko. Hrozí mu dva až osm let vězení. Firma Tediko měla technickou dokumentaci externě zajišťovat. Společnost se k rozhodnutí odmítla vyjádřit. Informovaly o tom Hospodářské noviny.

Gabriela Gálová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme