Kluzká vozovka i chodníky. V úterý přijde ledovka a silný vítr, hlavně na východě Čech a na Moravě

V částech Pardubického, Olomouckého a Moravskoslezského kraje se bude v noci na úterý tvořit při mrznoucím mrholení nebo dešti ledovka. Silnice a chodníky tak mohou klouzat a hrozí nebezpečí úrazů a problémy v dopravě. V západních, středních a východních Čechách pak během dne zesílí vítr, který v nárazech může dosáhnout rychlosti až 70 kilometrů v hodině. V úterý večer vítr zeslábne, informoval v pondělí Český hydrometeorologický ústav.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ledovka v Teplicích | Foto: Gabriela Hauptvogelová

Meteorologové uvedli, že v úterý bude přes střední Evropu postupovat směrem k východu frontální systém, za kterým bude vlivem zesilujícího větru a přílivu chladného vzduchu postupně zanikat nad Českem inverze.

Od půlnoci do úterních 9.00 tak meteorologové očekávají mrznoucí mrholení nebo slabý déšť a s tím spojenou tvorbu ledovky na východě Pardubického kraje, na většině území Olomouckého kraje a na Rýmařovsku. „Jinde v ČR je výskyt ledovky méně pravděpodobný,“ uvedl Český hydrometeorologický ústav.

Obyvatelé většiny českých regionů by pak od 08.00 do 21.00 měli v úterý počítat se silným větrem. Meteorologové v této souvislosti upozorňují na možné poškození stromů a lesních porostů, případně menší škody na budovách. Vedle toho hrozí nebezpečí úrazu od uvolněných předmětů nebo polámaných větví. Na horách by lidé měli omezit túry a nevydávat se na hřebeny.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme