Ledovka komplikuje dopravu a zvyšuje riziko nehod

Namrzající déšť vytvořil přes noc ze silnic klouzačku, která komplikuje provoz na celém území České republiky. Například nad karlovarským regionem je mlha, která na promrzlých silnicích vytváří ledovku. Rozmrzat má až k ránu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ledovku na silnicích způsobuje namrzající déšť | Zdroj: ČTK

Redaktorka Andrea Strohmajerová posbírala dojmy řidičů z namrzlých silnic na Karlovarsku. „Jedu z Nové Role a je to příšerné. Vidíte sama, že to strašně klouže,“ řekl Radiožurnálu jeden z nich.

„Nestojí to za moc. Drobně prší, teplota se pohybuje kolem nuly, místy to namrzá, klouže to. Kdybych nemusel, raději nikam nepojedu. Potkal jsem jednoho nebo dvě auta. Solí, ale nevím, jestli to má význam, když prší. Potkal jsem i pár šílenců, kteří mě předjížděli. Jeli dost rychle, je to dost nezodpovědné vůči ostatním,“ hodnotí zkušenosti další řidič.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Andrea Strohmajerová natáčela mezi řidiči na Karlovarsku

Riziko dopravních nehod ne opravdu velké. Jedna se stala i mezi obcemi Cihelny a Tepličkou na Karlovarsku.

„Najel jsem na zrcadlo, které nešlo vidět, v šedesátikilometrové rychlosti a už jsem se točil jako vrtule. Tomu nešlo zabránit. Zkoušel jsem brzdit, stočit kola, bohužel to klouže,“ potvrdil účastník nehody.

V Královéhradeckém kraji vyjely na vozovky desítky sypačů. Dispečer hradeckých cestářů Tomáš Jílek slibuje, že udělají vše pro to, aby silnice byly sjízdné. Některé autobusy v kraji však podle něho stály.

„Co mám informace, pár autobusů na třetích třídách raději zastavilo. Silnice byla natolik nesjízdná, že nemohli pokračovat dál, a čekají, až tam dojede sypač,“ vysvětlil Radiožurnálu.

Led působí problémy i v Praze. Pražská technická správa komunikací vyzvala chodce, aby byli kvůli ledovce velmi opatrní. V ulicích je veškerá dostupná technika.

Podle předpovědi meteorologů má přes noc namrzat rozbředlý sníh a ledovka bude na celém území státu. Ráno by se mělo začít oteplovat a náledí mizet.

Andrea Strohmaierová, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme