Sever Česka ve středu v noci zasáhne ledovka. Meteorologové varují před zvýšenou nehodovostí

Na severu Česka hrozí v noci na středu a ve středu ráno vznik slabé ledovky, varoval v úterý Český hydrometeorologický ústav. Důvodem je přechod slábnoucí studené fronty směrem k východu, při kterém bude místy pršet. Varování platí od středečních 1.00 do 11.00.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ledovka na silnici (ilustrační foto)

Na severu Česka hrozí v noci na středu a ve středu ráno vznik slabé ledovky (ilustrační foto) | Zdroj: Pixabay

V Čechách hrozí vznik ledovky v téměř celém Ústeckém a Libereckém kraji, dále ve většině Královéhradeckého kraje, v severní části středních Čech a také na Orlickoústecku. Dále na východ se varování týká většiny Olomouckého kraje a Bruntálska s Rýmařovskem.

Opatrní by měli být zejména řidiči. Podle meteorologů lze očekávat problémy v dopravě a zvýšenou nehodovost. Ledovka představuje nebezpečí i pro chodce, kterým hrozí úraz při uklouznutí. Starší nebo méně mobilní lidé by proto měli omezit vycházení ven.

Kluzké silnice působily problémy v Česku i v předchozích dnech. V pondělí zemřeli u Krupé na Rakovnicku dva lidé v dodávce, která dostala smyk a zřítila se z rozestavěného mostu. Další dva cestující z dodávky utrpěli vážná zranění.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme