Ledovka večer pokryje jihozápad republiky, v noci i střední Čechy a Vysočinu

V Plzeňském a Jihočeském kraji se může od dnešního večera tvořit nebezpečná ledovka. Během noci se mrznoucí srážky doprovázené ledovkou místy mohou objevit také na většině území Středočeského kraje i na Havlíčkobrodsku a Pelhřimovsku na Vysočině.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ledovka na autě | Foto: Honza Ptáček

Aktuální výstrahu s nízkým stupněm nebezpečí dnes vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaké počasí nás čeká v příštích dnech, upřesňuje meteorolog Josef Hanzlík

Ledovka se může v jihozápadní části republiky tvořit pravděpodobně do úterního večera, meteorologové výstrahu zřejmě ještě upřesní podle momentálního vývoje počasí.

„Možnost tvorby ledovky platí pro jihozápad našeho území do zítřejší jedenácté hodiny večerní. S velkou pravděpodobností, s ohledem na upřesňující se meteorologickou situaci, budeme tuto výstrahu prodlužovat. Ale to bych nechal na kolegy během zítřejší směny,“ upřesnil meteorolog Josef Hanzlík.

Silnice i chodníky budou místy kluzké, řidiči a chodci by proto měli věnovat zvýšenou pozornost místním podmínkám. Motoristé mají sledovat aktuální dopravní zpravodajství.

Přelom roku přinesl po nezvykle teplém období kolem Vánoc výrazné ochlazení, kdy se teploty pohybují pod bodem mrazu i přes den, někde bude i sněžit. Mrazy ale dlouho nevydrží, během týdne se má podle předpovědi postupně oteplovat.

Výstraha před ledovkou | Foto: Český rozhlas

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru