Legendární Beatle dnes roztančí Prahu

Hudební událost roku dnes zažije Praha. Večer v metropoli vystoupí sir Paul McCartney, jeden ze dvou žijících Beatles. Návštěvníci nového koncertního parku v pražských Vysočanech tak poprvé v Česku uslyší na živo písničky legendární liverpoolské kapely v podání jednoho z jejich autorů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Paul McCartney | Zdroj: ČTK

Paul McCartney přiletěl do Česka v sobotu odpoledne. Přímo na letištní ploše přesedl do auta a zamířil do hotelu Four Seasons na Starém Městě. Informace o programu McCartneyho pražském pobytu pořadatelé koncertu tají.

V Praze vystoupí v rámci koncertní série 04 Summer Tour, kterou odstartoval koncem května ve španělském Gijónu. Koncert zahájí pravděpodobně průvodem se svou skupinou mezi diváky a pak zahraje bezmála třicet písní včetně úplných novinek.

"Má připravený výřez z celé své třicetileté kariéry, samozřejmě všechny hity Beatles, z nichž většinu sám složil. Bude zpívat i věci, které hrál se skupinou The Wings, i některé své sólové. Koncert by měl trvat dvě a půl hodiny, takže se opravdu máme na co těšit," prozradil hlavní pořadatel koncertu Robert Porkert.

Součástí show bude podle Paukerta i projekce na údajně největším videosystému na světě. "Je to sestava, kterou nedisponovali ani Rolling Stones. Na obrazovkách, které jsou mobilní a pohybují se po celé scéně, budeme moct sledovat jak živé vystoupení, tak různé videoprojekce a záznamy z historie Beatles a Paula McCartneyho."

Organizátoři koncertu budou pouštět diváky do nového koncertního areálu u stanice metra Kolbenova v pražských Vysočanech až od 17:00. První české vystoupení někdejšího člena legendárních Beatles McCartneyho začne mezi 19:00 a 20:00. Vstupenky jsou stále na prodej.

Návštěvníci si s sebou mohou přinést pouze půllitrové plastové láhve s nápoji, lehké skládací stoličky a malé a lehké dalekohledy. Zakázány jsou deštníky, velké plastové láhve, fotoaparáty, videokamery a diktafony.

K areálu by diváci podle pořadatelů měli přijet městskou hromadnou dopravou, auta mají nechat například u jiných stanic metra. V okolí totiž nejsou velká parkoviště. Metro bude jezdit i po půlnoci a pokud na koncert přijde hodně lidí, je pražský dopravní podnik připraven prodloužit jízdní dobu metra do ranních hodin.

Hanka Shánělová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme