Legendární nahrávky TOČRu na novém CD

Nahrávky Tanečního orchestru Československého rozhlasu z roku 1963 ze slavného Studia A znějí na kompaktní desce, která dnes byla pokřtěna v přímém přenosu v pořadu Tobogán z pražského Divadla U hasičů. Ke slovu se na ní dostávají legendy české taneční hudby Waldemar Matuška, Eva Pilarová, Karel Gott, Jiří Suchý, Jana Petrů, Karel Hála, Pavlína Filipovská a také Jiří Jelínek s Janou Malknechtovou, neboť od natočení slavného Motýla Jiřího Šlitra a Jiřího Suchého uplynulo už plných 37 let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Album vzniklo ve spolupráci s hudební redakcí Českého rozhlasu. V dnešním přenosu však nehrál někdejší Taneční orchestr Čs. rozhlasu, populární pod zkratkou TOČR, který před čtyřiceti lety sestavit Karel Krautgartner, ale jeho následovnické těleso Big Band Felixe Slováčka. Původní TOČR se v roce 1963 rozdělil na taneční a jazzovou kapelu s dirigenty Josefem Vobrubou a Kamilem Hálou. Jejich výsledky přibližuje právě vydaný kompakt, který je první z dlouhé řady připravovaných.

Se Slováčkovou kapelou si dnes zazpívali Vlasta Průchová, Karel Štědrý a Karel Gott, který s tímto tělesem natáčí v těchto dnech slavné hity Franka Sinatry.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme