Člen vládní delegace, který v Jižní Koreji obtěžoval hygieničku, zaplatí 170 tisíc korun a vrátí se do Česka

Český vojenský lékař, který v dubnu v Jižní Koreji po příletu české delegace ministra dopravy Martina Kupky (ODS) údajně v opilosti osahával hygieničku, spáchal podle soudu přestupek a dostal pokutu 170 tisíc korun. Uvedl to ve středu server Lidovky.cz, kterému informace potvrdil český právní zástupce lékaře Julius Kramarič. O rozsudku informovalo také ministerstvo zahraničí.

Soul/Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vládní speciál

Cestu, během které k incident došlo, absolvovalo více než 50 zástupců českých firem z Hospodářské komory České republiky (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Pokud se tamní státní zástupce neodvolá, rozhodnutí nabude právní moci za týden, uvedl server. Po následném zaplacení pokuty bude moci lékař – podplukovník Ivo Kašpárek – z Koreje odcestovat.

Českého lékaře, který obtěžoval korejskou hygieničku, čeká soud. Žena požaduje vysoké odškodné

Číst článek

„V případu českého občana v Koreji proběhl soud a byl vynesen rozsudek, který počítá s pokutou, nikoliv s odnětím svobody. Tímto krokem by měla být záležitost ukončena. Je nicméně ještě nezbytné vyčkat lhůty jednoho týdne, po kterou má státní zastupitelství možnost se odvolat. Českému občanovi budeme poskytovat konzulární asistenci až do úplného opuštění Koreje,“ napsala Mariana Wernerová z odboru komunikace ministerstva zahraničí.

Server iDNES.cz v dubnu napsal, že lékař v opilosti plácl přes zadek ženu, která cestujícím v Pusanu měřila teplotu. Muž v rozhovoru na serveru Seznam Zprávy odmítl tvrzení, že ženu obtěžoval, ale i to, že byl v tu chvíli opilý. Podle serveru Lidovky.cz požadovala hygienička vysoké finanční vyrovnání, na kterém se strany nedohodly.

‚V náhlé indispozici‘

Lékaře se následně v dopise zastalo pět podnikatelů, kteří byli součástí delegace a v letadle seděli poblíž něj.

Lékař, který měl v opilosti plácnout ženu přes zadek, zůstává v Koreji. Navštívil jej český velvyslanec

Číst článek

„Nezaznamenali jsme, že by došlo ze strany pplk. MUDr. Ivo Kašpárka nebo jiného pasažéra k jakémukoliv sexuálnímu obtěžování nebo napadení pracovnice provádějící kontrolu. Nezaznamenali jsme výkřik nebo prudkou reakci ze strany pracovnice kontroly,“ uvádí se v dopise.

Podle podnikatelů se lékař snažil vstát a nelze vyloučit, že „v náhlé indispozici“ došlo ke kontaktu mezi lékařem a hygieničkou.

Cestu absolvovalo více než 50 zástupců českých firem z Hospodářské komory České republiky. Delegace nejprve navštívila Singapur, poté Jižní Koreu. Cílem bylo posílit spolupráci v logistice, kosmických aktivitách a moderních technologiích, v nichž oba asijské státy patří ke světové špičce.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme