Lékař, který měl prodávat léky na černém trhu, je ve vazbě. Spadeno na něj má i pojišťovna

Bývalý ostravský vězeňský lékař dodával na černý trh psychofarmaka. Jeho komplic získával klienty přes internet. Podle informací Radiožurnálu jsou oba muži obviněni a skončili ve vazbě. Obviněný lékař zajistil pět tisíc balení medikamentů, kde byla dvacítka druhů psychotropních léků. Na zjištění Radiožurnálu už reaguje Všeobecná zdravotní pojišťovna, nevylučuje kontrolu dokumentace stíhaného doktora.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Zločin v bílém plášti“ - obchod s psychofarmaky, důkazní materiál proti obviněnému lékaři | Foto: Policie ČR

Pilulka na spaní, zklidnění nervů, proti bolestem – internet je plný lidí, kteří chtějí takové léky bez receptu koupit. Jedna z pisatelek se v inzerátu ptá: Nabídne mi někdo neurol?

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Andrey Čánové

Obvinění takové medikamenty nabídli – a nebylo jich málo. Potvrzuje to kriminalista Marián Ulehla. „Máme zjištěno, že léky putovaly do různých krajů, především však do Prahy, kde byly největší odběry,“ říká Ulehla. Jde prý v jeho praxi o první případ trestné činnosti, kde by měl lékař takovouto roli.

Obviněný lékař byl zaměstnancem Hornické polikliniky. Kromě toho pracoval i v ostravské věznici Heřmanice. Trestná činnost lékaře s věznicí údajně nesouvisí, reagoval na zjištění Radiožurnálu ředitel věznice Petr Kadlec: „Informaci o jeho zatčení jsme dostali zhruba se čtyřiadvacetihodinovým zpožděním. Byl jsem samozřejmě překvapen, ale co jsem mohl dělat – začal jsem intenzívně hledat lékaře nového.“

Obviněný lékař byl už jednou pod drobnohledem zdravotní pojišťovny právě za neoprávněné psaní léků na pacienty. „Podobná kauza byla asi před dvěma lety prověřována. Na lékaře bylo podáno trestní oznámení. Byly předepisovány léky na pacienty, přičemž pacient si léky nevyzvedával, učinil to přímo lékař,“ potvrdil Michal Vojáček z ostravské pobočky VZP.

Policisté provedli rozsáhlé domovní prohlídky. Obviněným hrozí až dvanáctileté vězení.

Andrea Čánová, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme