Lékaře by mohla vést žena. Na prezidentku ČLK kandiduje Hercogová

Lékaři dnes rozhodnou o tom, kdo je dál povede. Na sjezdu České lékařské komory v pražském vysočanském hotelu Clarion dopoledne zvolí svého nového prezidenta i představenstvo. Dosavadnímu šéfovi Milanu Kubkovi totiž končí mandát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prof. MUDr. Jana Hercogová, CSc. ve studiu ČRo Leonardo | Foto: Hynek Bulíř

Milan Kubek kandiduje na prezidenta ČLK znovu. Radiožurnálu řekl, jaké jsou jeho priority a co chce delegátům nabídnout.

„Zvýšení ceny lékařské práce, udržení autonomie a důstojnosti lékařského stavu, kvalitní a dostupné vzdělávání pro všechny lékaře. Komora musí prosazovat to, aby měli lékaři pro výkon svého povolání kvalitní podmínky, včetně ekonomických,“ říká Kubek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Milan Kubek ke své kandidatuře na prezidenta ČLK.mp3

Přehrát

00:00 / 00:00

Jana Hercogová ke své kandidatuře na prezidentku ČLK.mp3

Kubek má zatím jediného soupeře - známou dermatoložku Janu Hercogovou. Ta říká, že chce lékařům nabídnout alternativu a víc kompromisů.

„Problémy nejsou zdaleka jen finanční, jsou i ve sféře vzdělávání. Mladí lékaři nemají perspektivu. Je potřeba dát lidem perspektivu, která se dá udělat u jednacího stolu a ne na barikádě,“ dodává Hercogová.

Jestli Milan Kubek funkci obhájí, rozhodne 350 delegátů, kteří zastupují přes čtyřicet tisíc lékařů. Všichni jsou povinně členy komory. Další kandidáti se ještě můžou přihlásit na sjezdu.

Lenka Jansová, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme