Lékaři dál jednají

Závěrečný den má před sebou sjezd České lékařské komory. Zabývat se má aktuální situací ve zdravotnictví. Očekává se účast ministryně zdravotnictví Marie Součkové a ředitelky Všeobecné zdravotní pojišťovny Jiřiny Musílkové. Odpůrci prezidenta České lékařské komory včera ztratili převahu v revizní komisi. Vedení komory tak zaznamenalo další úspěch. Už v pátek Rath úspěšně přestál hlasování o důvěře. S výsledkem hlasování není spokojený Svaz pacientů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Rath | Foto: Otto Ballon Mierny

Posledním dnem pokračuje v Brně sněm České lékařské komory. I když se počáteční napjatá situace uklidnila, mnozí lékaři jsou přesvědčeni, že vztahy uvnitř komory je třeba do budoucna výrazně zlepšit. Jedním z nich je i Lubor Kynšt, který zastupuje zdravotníky z Jindřichohradecka. "Je i na té části lékařů, kteří nejsou delegáty, aby se v budoucnu více angažovali, aby vzali za své, že lékařské komora je nezastupitelný orgán, který má být partnerem státní správy, partnerem pro diskuzi, má být věcný."

Neděle bude na sjezdu patřit i další diskusi o situaci ve zdravotnictví, a to i s ministryní resortu Marií Součkovou.

Napjatá atmosféra byla především v pátek večer při volbě prezidenta. David Rath nakonec pozici obhájil. Hlasování ale předcházela jeho ostrá kritika. Desítky delegátů pak na protest proti údajnému zmanipulování sjezdu sál opustily.

Markéta Kaclová, Ivan Holas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme