Lékaři, který srazil autem dítě, hrozí pět let vězení

Státní zástupce obžaloval lékaře Jana Karase, který v červnu opilý srazil v areálu pražské vinohradské nemocnice autem dvouletou Lucii Šimrovou a vážně ji zranil. Viní ho z těžké újmy na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky. U soudu mu hrozí šest měsíců až pět let vězení, upřesnil žalobce. Děvčátko při nehodě utrpělo těžká zranění hlavy, vnitřních orgánů a nohy. Dva měsíce po tragédii zůstává i nadále v Thomayerově fakultní nemocnici v Krči.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vinohradská nemocnice

Státní zástupce František Fiala Radiožurnálu potvrdil, že obžalobu podal 6. srpna u Obvodního soudu pro Prahu 2. Podle Fialy hrozí Karasovi až 5 let za mřížemi. "Byla podána žaloba na pana doktora Karase pro trestné činy ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky, tak jak bylo původně vedeno trestní stíhání. Případ je na soudu, do jednoho měsíce bude nařízeno hlavní řízení a zde bude věc projednána."

Děvčátko při nehodě utrpělo těžká zranění hlavy, vnitřních orgánů a nohy. Dva měsíce po tragédii zůstává i nadále v Thomayerově fakultní nemocnici v Krči. Lékaři ale konečně mohou s jistotou říci, že je mimo ohrožení života a její stav se lepší.

Nyní už bývalý lékař novorozeneckého oddělení gynekologicko-porodnické kliniky po nehodě tvrdil, že mu selhaly brzdy a alkoholu se napil až po neštěstí. Policie ho začala stíhat poté, co soudní znalec na brzdách žádnou technickou závadu nenašel. Podle svědků se Karas snažil z místa činu ujet a při couvání narazil do dalšího vozu.

Případem Karasovy nehody se nijak nezabývá Česká lékařská komora - nedostala totiž oficiální stížnost. Jaký postih by lékaři hrozil, pokud by komora jeho případ řešila, na to Radiožurnálu odpověděl její mluvčí Pavel Kubíček.

"Náš disciplinární řád nám umožňuje lékaře potrestat od peněžité pokuty až po podmínečné, nebo úplné vyloučení z lékařské komory, což by pro něho znamenalo, že by nemohl vykonávat lékařskou praxi."

Markéta Kaclová, Naděžda Hávová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme