Lékaři se chystají protestovat. Nesouhlasí s reformami ministra zdravotnictví Hegera

Reformy ministra zdravotnictví Leoše Hegera se nelíbí lékařům. Chystají se protestovat. Kvůli ministerským opatřením se prý zhoršila dostupnost lékařské péče. Pojišťovny budou také hradit méně operací než loni, což prodlužuje čekací dobu na zákroky. Pokud lékař předepíše pacientovi dražší léky, doplatil by na ně ze svého.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lékař | Zdroj: Reuters

„Dosud jsme pacientům část léků a péče platili ze svého, ale pokud nám v letošním roce klesají úhrady, a to tak drastickým způsobem jako třeba internistům, kteří dostanou za svá vyšetření o 25 procent méně než loni, tak už si takto dotovat své pacienty nemůžeme dovolit,“ říká prezident České lékařské komory Milan Kubek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lékaři už podle prezidenta ČLK Milana Kubka nemohou dál dotovat své pacienty.

Podle lékařů klesají výdaje na zdravotnictví v České republice už třetí rok po sobě, a také se podle nich zhoršuje například dostupnost lékařské péče.

Jakou formu lékaři pro své protesty zvolí, odtajní dnes dopoledne.

Podle Kubka je i potřeba, aby se pacienti probrali z letargie:

„My každopádně chceme mít pacienty na své straně. V žádném případě je nepoškodíme. Pacienti nejsou naši nepřátelé. Máme naopak společný cíl, tím je kvalitní, dostupné a bezpečné zdravotnictví. Ale je na čase, aby se občané zvedli z letargie, protože skutečně apatie není program a brblání není řešení.“

Eva Rajlichová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme