Lékaři ukončili pilotovi karanténu, mexickou chřipku nemá

Muž vyšetřovaný v motolské nemocnici v Praze s takzvanou prasečí chřipkou je už zcela zdráv. Lékaři mu ukončili karanténu a může se vrátit zpátky do práce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Léčení | Foto: Fotobanka stock.xchng

Nakažený virem A H1N1 byl devětadvacetiletý pilot Českých aerolinií, který pravidelně létá do Spojených států amerických. Podle mluvčí motolské nemocnice Evy Jurinové nyní už nic nebrání tomu, aby se vrátil zpátky do práce:

"Jak rychle byla nákaza odhalena a léčena, tak rychle i odezněla. Takže pacient je zcela zdráv, což potvrdily i výsledky dnešního vyšetření. O půlnoci ze čtvrtka na pátek mu také skončila karanténa."

Jde o první a zatím také jediný prokázaný případ takzvané prasečí chřipky v Česku.

Hlavní hygienik Michael Vít už v pondělí ujistil, že situace kolem nové chřipky je v Česku pod kontrolou, republika podle něj žádná speciální opatření nechystá. Zároveň vyzval obyvatele, kteří cestují do rizikových zemí, k obezřetnosti. "Když se z té lokality vrátí a mají nějaké příznaky, nemusí se bát a mají navštívit naše zdravotnická zařízení, kde je vyšetříme, eventuelně jim nasadíme adekvátní léčbu," zdůraznil.

Přečtěte si také:
Prasečí chřipka dorazila do Česka, nakaženým je muž z Prahy
Prasečí chřipka je už i v Česku
Na výsledky testů na virus A(H1N1) čeká pět Čechů
Prasečí chřipka v Británii se opět rozšířila
Prasečí chřipka se objevila v další blízkovýchodní zemi
Prasečí chřipka - pohroma, která se nekonala

Jana Zemanová, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme