Lékaři z třebíčské nemocnice odmítají služby kvůli odvolání primáře

Lékaři z dětského oddělení třebíčské nemocnice kvůli odvolání svého primáře vypověděli služby pohotovosti a lékařskou službu první pomoci. Odmítlo prý sloužit osm interních a šest externích lékařů - tedy všichni. Informoval o tom bývalý primář Jan Kozák, kterého vedení nemocnice odvolalo kvůli prosincové záměně novorozenců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

třebíčská nemocnice | Zdroj: ČTK

Ředitel nemocnice Petr Mayer se situací na dětském oddělení zatím nezabýval: My jsme se dnes dopoledne věnovali jiným úkolům, které jsme potřebovali vyřešit pro našeho zřizovatele. Takže se situací v pracovněprávní rovině zatím nejsme seznámeni. Takže já na to v tuto chvíli nedokážu odpovědět. Nevím jaký je rozsah. Až budeme mít přesný rozbor, tak budeme hledat řešení."

V třebíčské nemocnici zatím pokračuje krajská kontrola, která má skončit ve středu. Dalším krokem by mělo být jednání s rodinami o odškodnění.

Advokát, který zastupuje obě rodiny vyměněných dětí, chystá trestní oznámení

Advokát Igor Veleba zastupuje obě rodiny, kterým byly loni v prosinci v Třebíčské nemocnici vyměněny děti. Rodiny stále trvají na odvolání ředitele nemocnice Petra Mayera. Igor Veleba je také zaskočen nástinem konfrontace ze strany nemocnice, jak řekl České televizi: "Pravděpodobně zítra dojde k osobnímu setkání s vyšetřujícími policisty. Protože my se domníváme, že by měly být některé důkazy neprodleně zajištěny".

Rodina jedné ze zaměněných holčiček byla dnes u policejního výslechu. Druhou čeká výslech zítra. Rodiče děvčátek také přestali spolupracovat s krajskou psycholožkou Olgou Hinkovou. Obě rodiny by do konce měsíce měly odjet na společnou na dovolenou Dohodly se také, že se děti vrátí k biologickým rodičům. Není ale jisté, že to zvládnou k datu jejich narození 9. prosince.

Lenka Rákosová, Michal Paulus Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme